Life Fits Home

Life Fits Home

 • Update
 • 2.5.2
T.C. Sağlık Bakanlığı

Life Fits Home APK - Republic of Turkey Ministry of Health Life Fits Home Mobile Application

The Life Fits Home apk file is available for free download without modifications. We have checked the Life Fits Home apk file for viruses and can guarantee its authenticity. Are APK files Safe and Legal?.

Life Fits Home app info


Hayat Eve Sığar Mobil Uygulaması, T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından vatandaşlarımızı Yeni Koronavirüsü (Covid-19) konusunda bilgilendirmek, yönlendirmek ve yaşanabilecek salgın hastalık ile ilgili riskleri en az seviyeye indirmek ve yayılmasını önlemek amacıyla geliştirilen mobil uygulamadır.
T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından vatandaşlara sunulan Hayat Eve Sığar uygulaması ile telefon numaranız ile doğrulama yaparak adım adım size sorulan soruları cevaplayıp, koronavirüs hastalığı anlamında vermiş olduğunuz şikayetlerinize göre değerlendirilerek nasıl davranmanız gerektiğine göre yönlendirme alabilirsiniz. Vermiş olduğunuz cevaplara göre yönlendirmeler sadece öneri niteliği taşımaktadır ve nihai bir sonuç/kesinlik içermemektedir, tavsiye niteliğindedir.
Aynı zamanda harita üzerinde hastane, eczane, market zincirleri, metro ve duraklar gibi temel ihtiyaç noktalarına kolayca ulaşabilir, evde izolasyon, enfekte kişiler ve riskli bölgelerin yoğunluğunu görebilirsiniz.
Ailem bölümüne merak ettiğiniz ve takip etmek istediğiniz yakınlarınızı ekleyerek, ilgili kişinin bu uygulamayı yükleyip, uygulama üzerinden onay vermesi durumunda onların konum bilgilerini görebilir, takip edebilir ve bulundukları bölgelere göre risk durumlarını görebilirsiniz.

MORE

APK Files

Life Fits Home is Android health app that can be downloaded in APK (Android Package) file format.

Life Fits Home Walk-through video

Following are short videos of how to use Life Fits Home app.

How to add/remove workout types in Zepp Life (Formar Mi Fit) App Home

Share this app

Download the latest version

If you are having trouble installing Life Fits Home, please check out our guide on how to install APK, XAPK and OBB files

Life Fits Home Old Versions

 • Life Fits Home 2.5.2

  Oct 3, 2023 • APK
 • Life Fits Home 2.2.4

  Dec 10, 2020 • APK
 • Life Fits Home 2.1.2

  Sep 17, 2020 • APK

Life Fits Home Specifications

Android 5.0
health
37.4mb
APK (Android Package Kit)
2.5.2
T.C. Sağlık Bakanlığı
41,212,196
English
4.00 out of 5 from 24 votes

AndroidFreeware APK Store helps you download popular Android mobile games and apps in APK file format, safe and secure.
Mobile Network Ltd. © 2024

Please note that this site uses cookies to personalise content and adverts, to provide social media features, and to analyse web traffic. Please check our Privacy Policy.

Android is a trademark of Google Inc. Use of this trademark is subject to Google Permissions.